Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Polski PBF RPG rozgrywany w autorskim świecie fantasy
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Reaktywacja

Go down 
+5
Brazar
Schyschek
Celtharion
Fenris
Bogu
9 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Lowcakur

Lowcakur


Liczba postów : 35
Join date : 25/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-25, 22:01

Jak Khorinis? To byloby wrecz boskie, tak lekko zbandycic Avalon. Dzielnice kontrolowane przez straz, oraz dzielnice w ktorych panuje prawo silniejszego, a to wszystko wplatane w bunt farmerow Very Happy

Moim pomyslem byloby wprowadzenie sytuacji na pograniczu Thiefa i Gothica. Techniczne nowinki idace w pare ze strachem przed dzikusami, wiecznymi problemami z zaopatrzeniem, przestepczoscia przekraczajaca normy, magiczne lampy oswietlajace mroki ulic, calkowitym olewaniem zasad przez arystokratow... Czyli taki lekki chaos i rozgardiasz na tylach wojsk tlukacych sie z niewidzialnym przeciwnikiem.



Powrót do góry Go down
Dżepetto




Liczba postów : 24
Join date : 25/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-25, 23:21

Jeszcze jedno:
Cytat :
Wiem że fajnie by było gdyby, ale nie wydaje mi się by w świecie Edanoru takie konflikty klasowe itd. w takiej formie jaką prezentujesz były możliwe do zrealizowania.
Nie mówię, żeby aż tak się w to zagłębiać bo większość graczy będzie to mało obchodzić, ale fajny byłby jakiś bunt ludowy na tym tle, przeciw tyranii cesarskiej biurokracji, arystokratów i ziemiaństwa a także rozwydrzonych kompanii handlowych, banków i manufakturzystów Very Happy Ponadto scentralizowane merkantylne imperium chyba pasuje do takiego Cesarstwa.

A i co do zamordyzmu w kolonii, to nie przesadzałbym, bądź co bądź ludzie przybywają także z nadzieją na wolność i takie tam, oczywiście pozwala się zwykłym ludziom na posiadanie broni (bo nie jest tu bezpiecznie)- co w metropolii nie jest takie oczywiste, gromadzą się dysydenci i wolnomyśliciele, ale coś się już zaczyna, znaczy, ja tak to wszystko widzę. Najbardziej buntowniczy opuszczają Nowy Avalon, łączą się w plemiona (grupy wyrzutków społecznych i zbiegów, często niewolników czy pochodzących z kraju służących którzy w praktyce niewiele się od tych niewolników różnili, zbuntowanych marynarzy, dezerterów itp., wędrowali sobie wzdłuż wybrzeży wiodąc łowiecko-zbieracki tryb życia i naśladując pod względem organizacji tubylców, m.in. z takich grup powstali bukanierzy, filibustierzy itp.), tworzą wolne osady (zwłaszcza heretycy chcący żyć według swoich zasad, coś jak purytanie) czy pirackie republiki. Mieszają się tam wszędzie rasy i kultury, wielu z nich przyjaźni się z autochtonami. To chyba dobry motyw?
Powrót do góry Go down
Celtharion

Celtharion


Liczba postów : 83
Join date : 24/05/2012
Wiek : 28
Skąd : Łódź

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 05:40

Jestem za ostatnim pomysłem Łowcy, to chyba dobre rozwiązanie.
Powrót do góry Go down
Mroczny Kefir

Mroczny Kefir


Liczba postów : 32
Join date : 26/05/2012
Wiek : 29
Skąd : Płock

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 07:25

Jestem za pomysłem Łowcy i Jogurta
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 08:14

I tak w ogóle nie koniecznie musimy używać pary i prochu. To fantastyka, można wymyślić własne źródło energii Wink
Powrót do góry Go down
Schyschek

Schyschek


Liczba postów : 104
Join date : 24/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 08:15

Cytat :
Wyobrażacie sobie Nowy Avalon funkcjonujący podobnie jak Khorinis? To by była jazda
Pytanie zabrzmi dziwnie, ale - a jak to właściwie funkcjonowało? Very Happy (nie nie grałem w Gothica).

Ostatni pomysł Lowcy spoko - ponownie jednak bez masakrycznego przesadyzmu (choć tutaj głównie mi o nowinki techniczne chodzi, reszta se może być nawet przejaskrawiona... nawet fajniej).
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 08:22

Łowcy się pomyliło z drugą częścią.
Wstęp do pierwszej dużo mówi: www . youtube. com /watch?v=wjh9vtAohi0
Oczywiście chodzi mi o luźne nawiązanie, pomysł z barierą raczej by nie przeszedł.
Powrót do góry Go down
Brazar

Brazar


Liczba postów : 128
Join date : 24/05/2012
Wiek : 30

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 08:23

Rany. Nie martwcie się, historia od zdrady Tulkasa jest rozpisana, na jej podstawie będzie budowana fabuła. No i niestety, ale główny wątek przypadł mi w udziale na wyłączność więc mogę być z nim problemy Sad
Powrót do góry Go down
Dżepetto




Liczba postów : 24
Join date : 25/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 18:39

A co myślicie o tym co napisałem w ostatnim poście?
Powrót do góry Go down
Schyschek

Schyschek


Liczba postów : 104
Join date : 24/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 18:44

@Dżepetto:
Nie wiem jak innym, ale mi się tam takie ogólne bezprawie podoba.
Powrót do góry Go down
Dżepetto




Liczba postów : 24
Join date : 25/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 20:40

Cytat :
Nie wiem jak innym, ale mi się tam takie ogólne bezprawie podoba.
Nie do końca bezprawie, oni mają swoje prawa Razz

Dlatego chciałem takie rzeczywistości gospodarczo-społeczno-politycznej by był ciekawy kontekst do tego. Można by było też nieco urozmaicić linię brzegową, jakieś wysepki itp., by mogły gdzie istnieć te różne kryjówki, wolne przystanie, ale zdaje mi się, że tego już nie możecie zmienić.
Powrót do góry Go down
Lowcakur

Lowcakur


Liczba postów : 35
Join date : 25/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 20:55

Dżepetto napisał:

Dlatego chciałem takie rzeczywistości gospodarczo-społeczno-politycznej by był ciekawy kontekst do tego. Można by było też nieco urozmaicić linię brzegową, jakieś wysepki itp., by mogły gdzie istnieć te różne kryjówki, wolne przystanie, ale zdaje mi się, że tego już nie możecie zmienić.

Bo to wlasnie o to chodzi, wysepki moze i sa, ale na mapach to zaznaczonie nie sa Very Happy Nie bez kozery kryjowki nie powinny byc widoczne.
Powrót do góry Go down
Dżepetto




Liczba postów : 24
Join date : 25/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-26, 21:02

Cytat :
Nie bez kozery kryjowki nie powinny byc widoczne.
No ale mapa chyba pokazuje wszystko to, co do tej pory zostało odkryte, a reszta to terra incognita. Chyba że ci awanturnicy odkryli to przed nimi, ale w wielu przypadkach musiałoby Cesarstwo nieco przed nimi oczyścić teren z tubylców (oni do tego nie są skorzy).
Powrót do góry Go down
Lowcakur

Lowcakur


Liczba postów : 35
Join date : 25/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-27, 09:25

Dżepetto napisał:
No ale mapa chyba pokazuje wszystko to, co do tej pory zostało odkryte, a reszta to terra incognita. Chyba że ci awanturnicy odkryli to przed nimi, ale w wielu przypadkach musiałoby Cesarstwo nieco przed nimi oczyścić teren z tubylców (oni do tego nie są skorzy).

A skad wiesz, ze wysepki byly zamieszkane przez tubylcow? I ze piraci, czy inne indywidua nie moglyby wybic tubylcow? Jako przyklad podam slynne Karaiby i bazy pirackie, bazy pirackie na wybrzezu i wyspach Morza Srodziemnego...


A co do nieodkrytych wysepek, znasz moze "Hrabiego Monte Christo"? On mial prae takich wysepek nie zaznaczanych nawet na mapach lokalnych, a co dopiero na mapach ogolnych(jak ta nasza) Razz
Powrót do góry Go down
Schyschek

Schyschek


Liczba postów : 104
Join date : 24/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-27, 11:57

Ta mapka to tereny dobrze znane Cesarstwu. I tylko jemu.
Do Cesarstwa raczej wszelcy piraci i tym podobni się raczej nie zaliczają.

To tak kończąc ten temat.

//Lowca punkt dla Ciebie.
Powrót do góry Go down
Dżepetto




Liczba postów : 24
Join date : 25/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-27, 12:28

No dobra, przekonałeś mnie, Łowco, tylko że lepiej by było jakby wyspy itp. były dość blisko szlaków handlowych (znaczy mówię tu o piratach). Można przyjąć, że ich protoplaści, niezależni myśliwi i rolnicy zostali pognani przez ludzi Cesarza np. podczas budowy Avaricum i w desperacji poszukali jakiś ustronnych miejsc, po czym postanowili uprzykrzać życie tym, którzy ich pozbawili ich utrzymania. Coś jak bukanierzy, którzy też przecież na początku tylko polowali na dzikie świnie na Kubie.

A co sądzicie o moim pomyśle na herezję?

I jeszcze jedno- jak w końcu z klimatem w tej części świata? Brazar mi mówił, że wcześniej to zależało od MG, ale pierwotnie miało być tak jak w środkowej Europie, znaczy jak u nas (ale tak samo być nie może, bo przypominam, że tu jest ocean Razz) i że tak będzie.

PS. Ale z tymi stylami to się opanujcie xD
Powrót do góry Go down
Schyschek

Schyschek


Liczba postów : 104
Join date : 24/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-31, 16:48

No dobra, to ten tego...

Nowy Avalon uzupełniony. Jak na moje możemy już zaczynać grę - tematy w pozostałych lokacjach się dorobi w trakcie gry, gdy gracze będą mieli questy z nimi związane.
Powrót do góry Go down
Lowcakur

Lowcakur


Liczba postów : 35
Join date : 25/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-31, 17:32

Hmm, ale mysle ze podstawowe tematy dla obcych miast powinny byc sukcesywnie dodawane ^^
Powrót do góry Go down
Schyschek

Schyschek


Liczba postów : 104
Join date : 24/05/2012

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-05-31, 18:23

No jasne że tak!

Po prostu chciałbym jak najszybciej rozpocząć byście nie musieli czekać na moje leniwie rozleniwione lenistwo. chociaż patrząc na to co dotąd zrobiłem to raczej leniwcem mnie nazwać NIE można : P
Powrót do góry Go down
Celtharion

Celtharion


Liczba postów : 83
Join date : 24/05/2012
Wiek : 28
Skąd : Łódź

Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime2012-06-01, 18:44

Ja dorobię, bo teraz nie mam sprawnego komputera na którym mam wszystkie dane.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Reaktywacja - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Reaktywacja   Reaktywacja - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Reaktywacja
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Forum Poboczne :: Wolne rozmowy-
Skocz do: