Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Polski PBF RPG rozgrywany w autorskim świecie fantasy
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Pomysły wszelakie

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime2012-05-24, 19:44

Zgodnie z tym co pisałem na konfie myślę, że dobrze byłoby zrobić temat w którym będziemy wrzucać różne pomysły związane z grą.
UWAGA: To nie jest miejsce na dyskusje o pomysłach, a na same pomysły. "Kontr-pomysły" myślę, że mogą być ale chodzi o to, żeby różne ciekawe koncepcje nie zginęły pod stertą syfu i żeby ogólnie się burdel nie robił. Komentować, dyskutować i opluwać się nawzajem żółcią bądź flegmą można TUTAJ
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime2012-05-24, 20:17

FRAKCJE

Mam pomysł by do społeczeństwa dodać specjalne frakcje. Byłyby to organizacje, które zrzeszają ludzi wyznających jakieś określone poglądy, mają swoje siedziby, wpływy, cechy charakterystyczne. Ludzie mogliby się w nich podobnie ubierać, używać jakiegoś slangu, zajmować się określoną pracą itp. Mam jednak pomysł by nie były to jakieś ograne frakcje lub gildie z komputerowych rpg, które istnieją zrzeszając ludzi pracujących w podobnych zawodach czy jakieś kupieckie organizacje handlowe. Tutaj chodziłoby o podobne poglądy natury filozoficznej, a reszta cech byłaby na drugim miejscu. Generalnie byłoby to coś na kształt subkultur (ale nie mówię o tych dzisiejszych bo to trudno nazwać subkulturą, popatrzcie na lata 80-te) ale byłoby to dużo poważniejsze i głębsze (nie chodzi mi tu o bandy małolatów w skórzanych kurtkach Razz) Uważam też, że jak już to powinny być stworzone wczęsniej przez MG, a nie wyłącznie przez graczy bo to by doprowadziło, że np. będziemy mieć frakcję o nazwie PZPR zarządzaną przez MK Very Happy Oczywiście wcześniej istniejące frakcje nadałyby klimatu i pozwoliłoby graczowi wejść w ten świat.


Może się to wydawać niejasne, pod poniższym linkiem więc jest kilka przykładowych frakcji z systemu Planscape- (nowi nie mogą wklejać linków, wyślę na konfę- naprawdę warto zerknąć) było naprawdę klimatycznie jak, np. jak w dzielnicy biedoty spotykałeś w ciemnym zaułku grupę jazgoczących, brudnych i agresywnych chaosytów albo jak wchodziłeś do wielkiej kuźni bogowców.

Oczywiście nie byłoby obowiązku wstępować do żadnej frakcji. Po prostu wiązałyby się z tym różne plusy i minusy.
Pomysł pozwala na rozwijanie go i modyfikowanie praktycznie w nieograniczonym zakresie, a baza wydaje mi się ciekawa. Co myślicie?
Powrót do góry Go down
Celtharion

Celtharion


Liczba postów : 83
Join date : 24/05/2012
Wiek : 28
Skąd : Łódź

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime2012-05-25, 15:07

Nie czuję potrzeby tworzenia czegoś. To mi bardziej przypomina partie polityczne albo coś w tym stylu. To się chyba nie sprawdzi w takich warunkach, szczególnie jak jest podział na dwa mocarstwa dodatkowo... Osobiście pomysł nie przypadł mi do gustu, bo go zwyczajnie nie ogarniam w tych realiach - jakby inni się wypowiedzieli i co nieco się wyjaśniło, to może bym wiedział więcej.

PS: Bandy małolatów w skórzanych kurtkach? Ja i moi przyjaciele pozdrawiamy...
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime2012-07-26, 15:59

Pozwolę sobie odkopać temat.

Co powiecie na to, by do gry dodać jakiś rodzaj slangu? Byłoby to ciekawe urozmaicenie pozwalające dobrze wczuć się w grę. Na przykład wzorując się trochę znanym i lubianym rpg-iem (http://gexe.pl/planescape-torment/art/950,Slowniczek-pojec) Już ostatni raz Razz
kilka wybranych z powyższego:

Bełt- Bimber, wino lub piwo - zwykle tanie i praktycznie nie nadające się do picia.
Brzdęk- pieniądze
Knebel - Prawie uprzejmy sposób na powiedzenia "stul się" lub "nie mów o tym". Jest to krótki, akuratny zwrot, który można wykorzystać jako ostrzeżenie: "Knebel Janos, tam som Grabarze".
Krwawnik- Ekspert, mędrzec, profesjonalista w jakiejś dziedzinie. Nazwanie kogoś "krwawnikiem" jest oznaką najwyższego szacunku.
Macher- Złodziej, oszust oraz kłamca - na pewno nie jest to komplement, chyba że jakiś macher chce być kimś takim.
Skurl- Nieszczęśliwa lub biedna dusza. Określenia tego używa się by ukazać współczucie do pechowego śmiałka lub - sarkastycznie - nazywając tak osoby, które same pakują się w kłopoty.
Trep - Głupiec, szczególnie ten, który pakuje się bezmyślnie w kłopoty.
Szpicuj się, skurl się- spier... idź sobie szybko.
Powrót do góry Go down
Mroczny Kefir

Mroczny Kefir


Liczba postów : 32
Join date : 26/05/2012
Wiek : 29
Skąd : Płock

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime2012-07-26, 16:43

Bełt to mi się z rzyganiem kojarzy.... i niech lepiej tak zostanie.... Razz
"E, waćpań, nie chlaj tyle bo bełta z ryja wypuścisz" - no co, slang jest Very Happy

A nad slangiem to musiałoby sporo osób popracować.
I wprowadźmy te pieprzony frakcje i każda mogłaby mieć własny slang. To podkreślałoby ich odmienność.
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime2012-07-26, 16:46

Żeby frakcje porządnie funkcjonowały potrzeba więcej ludzi.

A jeśli chodzi o ten bełt, to Twoje skojarzenie nie jest przypadkowe i o to chodzi Wink
Powrót do góry Go down
Brazar

Brazar


Liczba postów : 128
Join date : 24/05/2012
Wiek : 30

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime2012-07-26, 19:01

Mnie bełt sie kojarzy tylko z 1 rzeczą Wink Tak to KUSZący temat Smile
Powrót do góry Go down
Lowcakur

Lowcakur


Liczba postów : 35
Join date : 25/05/2012

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime2012-07-26, 19:23

Ja tam okreslenie belta znam nawet z nromalnego zycia, czyli dla mnie pauje jak najbardziej, podobnie reszta orkeslen.
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime2012-07-26, 19:48

A co myślicie żeby to realnie wprowadzić do gry?

Bełt się czasami mówi właśnie na tanie wino ;P

No i dawajcie swoje pomysły jak coś macie.

Jeszcze dodam:
obraźliwie o elfie- cwelf, długouchy, wąskodupiec, szyszka, szyszkojad Razz
Powrót do góry Go down
Mroczny Kefir

Mroczny Kefir


Liczba postów : 32
Join date : 26/05/2012
Wiek : 29
Skąd : Płock

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime2012-07-26, 21:24

Szyszka? Very Happy
Długouchy to raczej nie obraza. Przecież w wielu systemach normalnie tak się na nich mówi. Ale Wąskodupiec.... Very Happy
Krasnolud - krasnal, kurdupel, krasnoryje, małe chuje?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Pomysły wszelakie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Forum Poboczne :: Wolne rozmowy-
Skocz do: