Polski PBF RPG rozgrywany w autorskim świecie fantasy

IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Komentarze do pomysłów

Go down 
AutorWiadomość
SzalonyJogurt

Liczba postów : 57

PisanieTemat: Komentarze do pomysłów   2012-05-24, 19:47

Temat w którym można prowadzić dyskusje co do pomysłów w TYM temacie.

Proponuję przy rozpoczęciu dyskusji podać link albo cytat do pomysłu o którym mowa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzalonyJogurt

PisanieTemat: Re: Komentarze do pomysłów   2012-05-25, 20:32

Odpowiedź do posta Celthariona, który to nawiasem mówiąc powinien znajdować się tutaj.

Celt, postaraj się napisać bardziej konkretnie bo teraz wiem tylko , że pomysł ci się nie podoba ale nie wiadomo właściwie dlaczego. Jak się nie za bardzo w tym orientujesz, to napisz o co chodzi i to z chęcią wyjaśnię.
To nie są partie polityczne ale bardziej rozbudowane subkultury z nastawieniem na sposób patrzenia na świat, poglądy filozoficzne. Właściwie zastępują ograne gildie i religie tworząc coś w rodzaju elitarnych społeczności.

Cytat :
PS: Bandy małolatów w skórzanych kurtkach? Ja i moi przyjaciele pozdrawiamy...
To chyba nie subkultura z tego co się orientuję. Kiedyś byli hipisi, punki, skini, gitowcy itd, od tego czasu się popsuło ale chyba nie aż tak Wink Innymi słowy w tym zdaniu nie o to mi chodziło Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Celtharion

Liczba postów : 83

PisanieTemat: Re: Komentarze do pomysłów   2012-05-26, 05:26

Cóż, chodzi mi o to, że po prostu mój umysł nie umie sobie stworzyć świata, w którym będą subkultury w realiach Nowego Świata... Subkultury to będzie rywalizacja, a rywalizacja już pewnie jest zaplanowana - m.in. Garnizon i nowy przeciwnik, Królestwo jakieś tam i Cesarstwo, tubylcy i przybysze... Jak jeszcze dojdzie subkultura to nie będzie miał kto z kim walczyć, bo wszyscy będą gdzie indziej Razz

PS: Skórzane kurty to jeden z atrybutów, oprócz glanów, pieszczoch lub marynarek, Conwersów i Lennonków. Jak brakuje w Twoim mieście takich subkultur przyjedź o 22 do Warszawy albo od 16 do 24 na Plac Wolności/ul. Piotrkowską w Łodzi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzalonyJogurt

PisanieTemat: Re: Komentarze do pomysłów   2012-05-26, 06:59

To nie są subkultury tylko coś, co w praktyce może je przypominać.
To nie koniecznie musi być taka rywalizacja, że wszyscy będą się ze sobą tłukli. Jak już, to byłaby to mała część w tych przypadkach, gdzie dane 2 frakcje są naprawdę skrajnie różne ideologicznie i w ich poglądach jest wyraźne używanie siły.
O żadnej rywalizacji mi nic nie wiadomo więc trudno się spodziewać, że będę to brał pod uwagę.

PS: Wiem. W tych poważniejszych subkulturach chodziło głównie o poglądy z tego co kojarzę, a ubiór był raczej na drugim miejscu. I o to w moim zdaniu chodziło, żeby pokazać, że dzieciaki w skórach to za mało żeby nazwać to subkulturą.
Są u mnie ale większość to już raczej starsi ludzie Wink Przeważają te dziwne nowo powstałe pseudo subkultury.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Schyschek

Liczba postów : 104

PisanieTemat: Re: Komentarze do pomysłów   2012-05-26, 08:29

Z rywalizacji kolonialnej zrezygnowaliśmy, przynajmniej na razie. Za mały świat i za mało graczy (przede wszystkim to drugie) na to.

Co do tych frakcji, czy jak je Celthcie nazywasz, "subkultur". To nie są subkultury stricte. Grałeś w Planescape: Torment...? widzę że chyba nie, a szkoda, bo znacznie ułatwiłoby to nam sprawę z tłumaczeniem Ci o co chodzi.

Ani to subkultura, ani gildia. Dam parę przykładów z Planescape'a:
Bogowcy zamykali się w swoich epickich boskich kuźniach i tworzyli przedmioty doskonałe, i do doskonałości dążyli itede itepe sranie w banie wiadomoocobiega. Uważali że każdy może dojść do doskonałości poprzez ciężką pracę itd. I zamykali się w swoich kuźniach, mieli swój ustalony harmonogram pracy, mieli własnych wojowników, byli dobrze zorganizowaną grupą... taki zakon jakby.

Anarchiści , zgodnie ze swoją ideologią dążyli do unicestwienia wszelkiej organizacji i nastania "wolności całkowitej", rozsiani po całym Sigil, uprawiali szpiegostwo, kradzieże, napady, rabunki, jednocześnie mieli swoje lepiej zorganizowane siatki szpiegowskie...

Albo Chaosyci/Kaosyci, banda rozwydrzonych (ale i umiejących się bić, oj umiejących) ludzików z totalnym chaosem we łbie, totalnie nieprzewidywalnych, żyjących chwilą. Uważali że wszystko jest chaosem, wszystko jest niekontrolowane i z tym nie wolno walczyć. Zero organizacji, jedynie ogólna ideologia. Trzymali się w kupie i spodziewać się od nich można było dosłownie wszystkiego.

I tak dalej. Rozumiesz mniej więcej o co biega?

Rzecz jasna moim zdaniem tworzenie takich frakcji na dzień dobry to tak jakby stworzyć gildie, a to w sumie też nie jest za dobrym pomysłem. Przykładowo podobnie było z inkwizycjami - dzielono graczy na inkwizytorów i nie-inkwizytorów, i tak 90% z nich szło do tej drugiej grupy by poczuć większy dreszczyk emocji, i gra w konsekwencji się rozpadala z powodu od razu ostrych podziałów w grze.
Jeśliby te frakcje dołączyć jedynie jako takie ogólne, nie narzucające się graczom zbytnio i jedynie ideologiczne tentegesy, to chyba byłoby już spoko... bo i chyba o coś takiego chodziło, da?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Celtharion

Liczba postów : 83

PisanieTemat: Re: Komentarze do pomysłów   2012-05-26, 17:33

Można powiedzieć, że rozumiem, ale moje zdanie co do tego pomysłu jest na razie trochę negatywne - nie wiem, czego mogę się po tym spodziewać.

PS: Nie ja nazwałem to "subkulturą", Schyschku...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Komentarze do pomysłów   

Powrót do góry Go down

Komentarze do pomysłów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1