Polski PBF RPG rozgrywany w autorskim świecie fantasy
 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 W

Go down 
AutorWiadomość
Brazar

avatar

Liczba postów : 128
Join date : 24/05/2012
Wiek : 24

PisanieTemat: W   2012-05-27, 19:49

Powrót do Kartoteki


Gracz: Wuxiangfen

Imię i nazwisko: Wuxiangfen Sai-Sey

Stopień Wtajemniczenia: 1

Rasa: Wuxiangfen reprezentuje rasę Nash-snak-skey o humanoidalnej pół ludzi/pół węży o masywnych łapach z ostrych niczym brzytwa pazurach, które odbiegły od życia swoich krewniaków Lamii w nowym świecie. Ich ciało od pasa w górę przypomina zarysy istoty ludzkiej, zaś od pasa w dół jest to pełzakowaty twór przypominający masywny ogon węża. Żyją w ciasnych korytarzach zażarcie drążąc głębokie tunele swoimi pazurami w poszukiwaniu dogodnego miejsca na legowisko z dala od ludzkich oczu. Złociste oczy przecięte pionowymi źrenicami dokładnie wypatrują po ciemku drobne ofiary. Pokryte łuską o barwie tzw. brudnej ziemi, bez większych problemów są w stanie wyślizgnąć się z trudnej opresji, a dodatkowa warstwa śluzu zapewnia im dogodne warunki do przemierzania nawet najciaśniejszych z nor, przez jakie żaden człowiek nie odważyłby się w człapać. Niecodziennym zjawiskiem wyróżniającym Nash-snak-skey od krewniaków z powierzchni jest warstwa skórna, której łuska także pokrywa włosy, rzadziej twarz, tworząc formę naturalnego pancerza. Długi rozwidlony w poziomie jęzor jest na tyle czuły, by skosztować smaków dotąd nieznanych przeciętnemu człowiekowi. Co bardziej wprawieni łowcy są w stanie nawet wyczuć silnie rozcieńczoną truciznę w potrawie, stąd okoliczni chłopi mają problem z wyplenieniem tej zarazy. Niestety podwójny język stanowi pewne utrudnienie dla poprawnej wymowy przez co mają naturę do seplenienia. Posiadają pakiet zębów zbliżonych do ludzi o kłach jadowych z niezbyt silną trucizną o właściwościach nasennych. Ich tajną bronią są wyrastające z głowy i opadające niczym prowizorycznie wyglądające warkocze. Dwie charakterystyczne macki, które w kontakcie z "niechcianym" i "nielubianym" mogą porazić toksyną paraliżującą. Głównie służą do polowania w ciasnych korytarzach i chwytania drobnych ofiar, jednakże paraliż byłby w stanie powalić dorosłego człowieka . Toksyna wydzielana jest wyłącznie w akcie obronnym bądź, gdy Nash-snak-skey nadmiernie się czymś podekscytuje. Służy także jako hormonalny wabik dla płci przeciwnej. Dożywają przeciętnie do 245 lat. Pod większymi łuskowymi płytami na torsie oraz dolnych partiach działa znajdują się zasłonięte miejsca intymne.

Parają się szczególnym zamiłowaniem do "kuchni polowej", "Obyczajami ludzkimi", "ludzką modą", "Jedzeniem" i wszystkim co ma związek z tajemniczymi przybyszami, którzy samodzielnie produkują jedzenie. Wiele Nash-snak-skey opuszcza swoje leże by poznać świat ludzi, nosić się w ich strojach, walczyć ich bronią [nie każdą, gdyż nie wszystkie bronie są dostosowane do chwytu Nash'a]. Są niezmiernie ciekawi świata i na pierwszym miejscu cenią sobie relacje rodzinne, a następnie przyszłych partnerów. Są częściowo odporne na własną truciznę oraz całkowicie odporne na wydzielaną toksynę z macek.

Inne: Przeciętny osobnik mierzy od 1.5 m do 2.3 m, ważące od 55(drobne) do 120 kg(masywne)
Najczęściej spotykane są w karnacji: brudnej ziemi, brązu, jasnej zieleni choć zdarzały się rzadkie przypadki występowania Nash-sna-sey o czarnej łusce.
Najczęściej spotykane są o oczach: Rubinowych, szafirowych, srebrnych bądź najrzadziej złotych.

Wygląd:
Wuxiangfen pojawiła się na świecie, jako jaszczur o brudnej łusce. Patrząca na świat wielkimi, złotymi oczami. O włosach koloru jej pancerza oraz długim, rozwidlonym języku o maksymalnej długości 44 cm/36 cm dla mniejszego. Mierzy 1.73 m wzrostu, a jej wiek datuje się na 53 zimy, jako iż narodziła się zimą w mroźne dni. Jej ogon zakończony jest gładko bez żadnych dodatkowych chwytaków, kolca jadowego czy tzw. grzechotki. Przemieszcza się ruchem pełzakowatym, a jej zachowanie wyraźnie wskazuje, iż ma w sobie ogromne pokłady zmagazynowanej energii, która tylko czeka by wybuchnąć w niekończącej się ekscytacji. Ludzie widzą ją jako pozytywne i nader rozbrykane wężowe dziecię. Jednakże jest ona na tyle dorosła, że często zdarza się ją zastać...w bardziej pijanym stanie. Jej poliki wtedy różowieją, jak u ludzi, a łuska nabiera większego blasku.


[ur=https://redcdn.net/ihimizer/img407/5526/3c67173232880a566388da5.png]Obraz namalowany przez nieznanego artystę przedstawiający Wuxiangfen[/url]

Ekwipunek:
 • Ubranie: Naturalny łuskowy pancerz oraz większe łuskowe płyty zasłaniające jej tors oraz dolne partie ciała. Zwyczajny skórzany pas zapięty wokół pasa.

 • Torba podróżna zakładana przez ramię
 • kościany nóż z ostrzem przystosowanym bardziej do cięć, niż pchnięć.
 • Garnek w torbie
 • Bukłak przy pasie
 • Hubka z krzesiwem

 • 20 talarów


Umiejętności:
 • Zmysł: Widzenie w ciemności
 • Fizyczne: twarda skóra
 • kucharstwo
 • walka wręcz [broń naturalna pazury]
 • walka ciałem [Ogon, ciało]


Zdolności:
Toksyna - Z wiszących macek wyrastających z głowy. Syntetyzowana jest paraliżująca toksyna, która przy kontakcie z inną istotą żywą parzy i doprowadza do tymczasowego paraliżu danej części ciała. Toksyną można pokryć dowolną powierzchnie, przedmiot, bądź broń by na krótki okres czasu miała właściwości podobne do toksyny(Choć nie tak silne, jak przy bezpośrednim kontakcie z macką wytwarzającą toksynę). Można tym samym np. zwrócić komuś przedmiot ówcześnie ukradkiem pokrywając ją lepką, ledwo widoczną toksyną. Bądź pokryć nim ostrze by toksyna rozprzestrzeniła się po ciele przeciwnika i osłabiła jego organizm, a w najgorszych przypadkach na moment sparaliżowała. Bezpośredni kontakt z mackami kończy się natychmiastowym zaaplikowaniem "silnej" dawki toksyny, który potrafi już sparaliżować całe ciało. Nie zdarzyły się przypadki, by ktoś z powodu zbyt silnej dawki toksyny zmarł, najwyżej mógł stracić przytomność bądź być w bezładzie na najbliższe kilka godzin do kilku dni. Toksyna zawiera w sobie hormony żeńskie jej gatunku.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
W
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Sprawy techniczne :: Wielka Księga Postaci-
Skocz do: