Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Polski PBF RPG rozgrywany w autorskim świecie fantasy
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Sprawy do redakcji

Go down 
+5
SzalonyJogurt
Shimor
Brazar
Problem.
Bogu
9 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Bogu
Admin
Bogu


Liczba postów : 6
Join date : 24/05/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-05-24, 17:19

Tutaj można zamieszczać wszelkie konstruktywne wnioski i uwagi oraz zamieszczać informacje o problemach i błędach natury technicznej. W przypadku wniosków liczymy na porządne uzasadnienie, a problemów i błędów- screeny dokumentujące je.
Powrót do góry Go down
https://edanor.forumpolish.com
Problem.




Liczba postów : 15
Join date : 10/09/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-10, 15:41

Hop, hop? Jest tu ktoś?
Powrót do góry Go down
Brazar

Brazar


Liczba postów : 128
Join date : 24/05/2012
Wiek : 30

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-10, 20:38

Nom.
Powrót do góry Go down
Problem.




Liczba postów : 15
Join date : 10/09/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-11, 07:57

Ileż ja się Was naszukałem... Razz Jak zobaczyłem Bezkres, który upadł, to aż przykro się zrobiło. Zastanawiam się, czy jest możliwość popisania gdzieś z normalnymi ludźmi. Człowiek chciałby odskoczyć od szarego życia, zanurzyć się w starym, dobrym fantasy. A tu natrafiałem tylko na PBFy typu "Super Naruto Fighting" albo "Manga Forever Sweet NoMG".

Jest jeszcze ktoś ze starej ekipy, komu cokolwiek się chce? :-)
Powrót do góry Go down
Shimor

Shimor


Liczba postów : 9
Join date : 24/05/2012
Wiek : 26

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-11, 13:18

Problem - mój MG! Very Happy Cóż, jak widzisz nic się tutaj nie dzieje :/ I chyba nic z tego nie będzie, bo Eod pozamiatał... Może wpadniesz tu? - http://wyspa.xipog.pisz.pl/index.php
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-11, 15:01

Ja też jestem Wink
Też bym sobie pograł ale jak widać resuscytacja strony średnio wyszła.
Powrót do góry Go down
Brazar

Brazar


Liczba postów : 128
Join date : 24/05/2012
Wiek : 30

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-11, 16:23

Fajnie byłoby znaleźć znowu gdzieś swój "dom" w internecie. Tylko trzeba by go znaleźć teraz a nie zbudować, a od upadku TL nie mogę się znaleźć nigdzie poza własnymi tworami Sad
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-11, 16:46

Ja podobnie. Jakie w ogóle gry tego typu znacie? Ja tylko Leviathan ale nie podoba mi się tamtejszy system. Na toplistach nie ma chyba sensu szukać, bo są tylko jakieś anime-naruto-berbeluchy...
Powrót do góry Go down
Brazar

Brazar


Liczba postów : 128
Join date : 24/05/2012
Wiek : 30

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-11, 18:15

Nie znam żadnej sensownej. To był główny powod dla którego tworzyłem własne Wink
Powrót do góry Go down
Problem.




Liczba postów : 15
Join date : 10/09/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-11, 18:56

No to bierzemy się do roboty! Very Happy Albo coś znajdujemy, albo coś tworzymy. Ileż to razy nasze projekty upadały? Zawsze było to pół roku świetnego grania, a później dno, z którego zawsze potrafiliśmy się odbić. Czemu teraz ma nie być inaczej?

A jeśli ludzie już tak bardzo się wykruszyli, to znajdźmy miejsce, gdzie będzie można się zaczepić. A może jakiś zwykły temat z jednym questem? Coś prostego, na dobry początek. Nie wiem, jak się u Was działo ostatnio, ale widzę, że chyba niezła posucha. Może zmienić odrobinę uniwersum, mechanikę rozgrywki? Coś nowego, co przywróci zapadł Smile

Widzę, Jogurcie, że zyskałeś nowy przydomek Very Happy Mroczny Kefir i Szalony Jogurt - stara, dobra drużyna Nabiału Smile
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-11, 21:13

Hmm, to samo mówiłem gdzieś pod koniec lipca... Choć właściwie czemu by się nie wziąć jeszcze raz, tym razem w końcu mamy Problema Wink
W sumie zacząć kolejny projekt nie byłoby źle. Największy problem jednak jest w tym jak znajdziemy ludzi do gry i jak ich utrzymamy. Pomysł z podczepieniem się pod coś gotowego jest mniej fajny ale znacznie bezpieczniejszy. W sumie też można byłoby z jednego przejść w drugie. W każdym razie ja jestem jak zwykle gotowy pomóc w czymkolwiek co wyniknie.

Tak, zmieniłem postać. Na epickiego Nefilim mam trochę za mało umiejętności, wybrałem więc coś mniej wymagającego a przyjemnego do gry Smile A Nabiałowa Mafia działa i ma się dobrze Wink
Powrót do góry Go down
Problem.




Liczba postów : 15
Join date : 10/09/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-12, 16:06

Można się gdzieś zaczepić albo mieć chociaż jeden dział na jakimś forum. Ile osób jeszcze regularnie tutaj wchodzi? Ile może chcieć nadal w coś grać? Wakacje się skończyły to może i odskocznia od codziennej roboty się przyda? Wink

Ja mogę pomóc tworzyć cokolwiek tylko wybierzecie - odczuwam wielki głód pisania Razz
Powrót do góry Go down
Brazar

Brazar


Liczba postów : 128
Join date : 24/05/2012
Wiek : 30

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 11:57

Ludzi ściągnąć zawsze można. Dobrzy aktywni mg też ich utrzymają. To nie jest problem jeśli jest redakcja, której się chce Wink

Ta strona już prawie padła i szczerze wątpię by udało się tu pościągać jeszcze ludzi. Wystarczy popatrzeć na ostatniego gracza.
Powrót do góry Go down
Lowcakur

Lowcakur


Liczba postów : 35
Join date : 25/05/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 14:38

Coz, witamy ponownie Problema. Very Happy Niestety, aktualnie nie mozna liczyc na Szyszka, wejdzie na kompa raz na ruski rok czyli jedna osoba odpadla. Ja jestem do ogranicoznej dyspozycji, mysle ze Gorin tez, Ciemna Maslanka takze zyje. Nie wiem jak z Metztli(wy macie w koncu do niej kontakt), Celt takze zyje i sie mu nudzi... ogolnie krwi nie brakuje. Tylko pozostaje podstawowe pytanie, za co wlasciwie sie bierzemy, gdzie jak po co i dlaczego?

Powrót do góry Go down
Problem.




Liczba postów : 15
Join date : 10/09/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 15:51

Moja propozycja: NOWY świat z NOWĄ Mechaniką. Zacząć wszystko od zera i to naprawdę. Wiem, że część z Was zżyła się już z Edanorem, ale czy świat rozbudowany do maximum to nie przesada? Ileż ras i stworzeń jesteśmy w stanie ogarnąć? Mnie męczyło już to, że każdy jest inny, niepowtarzalny, unikatowy z masą coraz wymyślniejszych zdolności. Człowiek przestaje być zaskakiwany, gdy cały czas spodziewa się czegoś nowego. Nie chcę ograniczać się do jakiegoś szablonu, ale - przynajmniej mnie - Edanor wydawał się zbyt złożony. Kwestię tę zostawiam do Waszego rozważenia.

Nie chcę wyjść na takiego, który się pojawia po miesiącach nieobecności i namawia do porzucenia wszystkiego, ale chyba sami macie wrażenie, że ta strona chyli się już ku upadkowi. Wierzę, że Brazar nie straci w Nas wiary i starczy mu sił na rozruch jeszcze jednego forum Very Happy

A tutaj taki mały mem adekwatny do mojego postu Razz :

Sprawy do redakcji Newone
Powrót do góry Go down
Brazar

Brazar


Liczba postów : 128
Join date : 24/05/2012
Wiek : 30

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 17:01

Problemie wiesz przecież, że lubie tworzyć nowe fora, tylko ostatnio nie mam sił do ich podtrzymywania co widać na tym przykładzie. Jeżeli potrzebowałbyś pomocy osoby, która ma doświadczenie w organizacji Redakcji to możesz na mnie liczyć, ale obawiam się, że bardziej nie jestem zdolny pomóc Wink
Powrót do góry Go down
Lowcakur

Lowcakur


Liczba postów : 35
Join date : 25/05/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 17:02

Problemie, mozesz podac mi swoje gg? Albo do mnie napisz, gdyz trza pare rzeczy obgadac a na forum ebdzie sie to wlec niemilosiernie.
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 17:28

Jestem za Very Happy Masz mój... hmm topór? miecz? co właściwie może mieć jogurt? Nieważne.

Proponuję bardziej rozłożyć obowiązki. Ja się Eodowi nie dziwię, że nie ma już siły skoro praktycznie sam wszystkim się zajmował.
Powrót do góry Go down
Problem.




Liczba postów : 15
Join date : 10/09/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 17:48

No to chyba postanowione... Czyli wszystko od nowa? Biorę się więc za stawianie serwera Very Happy Jak się zrobi podwaliny to i może jakąś domenę się wykupi. Liczę na pomoc wszystkich - każdy będzie mógł dołożyć coś od siebie. Najlepiej zrobić świat, który będzie pasował wszystkim.

Ech, dobrze jest wrócić Wink

Łowcokur - GG nie używam już od daaaawna... Ale jakby co to zawsze mogę wejść, aby coś obgadać Razz 3584201 Wink Chociaż prędzej łap mnie przez forum na pw/chacie/czymkolwiek.
Powrót do góry Go down
Dżepetto




Liczba postów : 24
Join date : 25/05/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 18:16

Cytat :
Moja propozycja: NOWY świat z NOWĄ Mechaniką.
I mówię wam, najlepiej do diabła z fantasy bo to już nudne!!! Albo taki jakiś steampunk.

Problemem Edanoru nie była zresztą sama złożoność, tylko to, że ta złożoność była niezbyt mądra. Wszystkiego było nawalone, gracze grali jakimiś dziwactwami (chyba tylko ja grałem człowiekiem który nie miał super zdolności).

Ostatnio raczej ni mam czasu, ale jak coś będziecie robili, to mogę zagrać, chociaż was tu za bardzo nie znam, jedynie zapoznałem się z Łowcą po dyskusjach na shoutboxie na poprzednim forum Wink
Powrót do góry Go down
Fenris

Fenris


Liczba postów : 17
Join date : 24/05/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 19:10

Nie żebym się jakoś cieszył z ograniczenia ilości ras, ale tak chyba lepiej(zwłaszcza, że to wszystko bardzo słabo fabularnie się wiązało, patrz jak skończyła religia). Mam tylko nadzieje, że nie będzie typowo, standardowo tylko ludź, krasnal, elf do wyboru ani sytuacji ludź, krasnal, elf, inny elf, jeszcze inny elf, super elf, czarny elf, tęczowy elf etc. Mogę pomóc, ale to najlepiej jak już ogarniecie wszelkie szkicowe koncepty, bo np w takim steampunku to bym raczej był mało pomocny i raczej nie sądzę abym się za bardzo palił do zagrania.
Powrót do góry Go down
SzalonyJogurt

SzalonyJogurt


Liczba postów : 57
Join date : 24/05/2012
Wiek : 29

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 19:41

Ewentualnie moglibyśmy też skorzystać z jakiegoś gotowego systemu RPG. Na pewno coś przypadłoby do gustu, światów w samym tylko D&D jest od cholery. Przy tym mamy dostępne gotowe kompendium wiedzy, rasy, potwory, lokacje, mitologię, historię, kontekst dziejowy i kulturowy itd. Niektóre są tak oryginalne, że jestem świadom że sam nigdy bym nie wymyślił czegoś takiego a tu już jest gotowe i opracowane, jak na tacy. Brać, wybierać, decydować i niczego nie żałować Wink
No ale to tylko luźna propozycja.
Aha. Tak sobie też pomyślałem czy by może nie zagrać w realiach "normalnego" świata. Niekoniecznie dzisiaj ale w jakiejś epoce historycznej. Mogłoby wyjść fajnie, klimat swojski jak w Wiedźminie Wink Swoją drogą w realiach wiedźmina też fajnie byłoby zagrać.
Powrót do góry Go down
Problem.




Liczba postów : 15
Join date : 10/09/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 19:59

Serwer już jest, forum postawiłem, sądzę, że do jutra pojawią się jakieś sensowne działy, w których będziemy dyskutować nad przyszłością naszego "Tworu". Jak na razie w mojej głowie rodzi się pewien pomysł, który może w jakieś części spodoba się każdemu.

Pierwsze, co moim zdaniem trzeba zmienić w porównaniu z Edanorem: inny system tworzenia postaci. Na start ma się x punktów i wydaje się je na określone statystyki i umiejętności. Po prostu jak w każdym klasycznym RPG. Pełna dowolność sprawia, że postaci są albo koksiarskie, albo klimatyczne. Trzeba zrobić system taki, by każdy miał równy start Very Happy
Powrót do góry Go down
Dżepetto




Liczba postów : 24
Join date : 25/05/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-13, 20:43

Cytat :
Tak sobie też pomyślałem czy by może nie zagrać w realiach "normalnego" świata. Niekoniecznie dzisiaj ale w jakiejś epoce historycznej.
Popieram, choć byłyby z tym pewne kłopoty. Albo inny świat ale podobny do naszego, coś jak w M&B, chociaż po co wymyślać od nowa, skoro ma się pod ręką całkiem ciekawy pierwowzór? Wink

Cytat :
Na start ma się x punktów i wydaje się je na określone statystyki i umiejętności.
Nie popieram, po prostu można kontrolować, by nikt nie przesadzał. Klasy, staty i inne duperele zabijają autentyczność bo są rzeczy które za wuja nie dają się zmechanicyzować, jak w życiu (a to ostatnie w ogóle się nie da, polecam poczytać Kierkegaarda). Zresztą, jak ktoś chce być herosem, to po co mu zabraniać? Nie ma tego w rzeczywistości, niech ma w grze.
Powrót do góry Go down
Problem.




Liczba postów : 15
Join date : 10/09/2012

Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime2012-09-14, 06:28

Dżepetto napisał:
Zresztą, jak ktoś chce być herosem, to po co mu zabraniać?

Przecież heroizm to stan ducha, a nie ilość umiejętności, jaką się posiada. Bohaterem może zostać każdy, nawet mając drewniany kij. W RPG właśnie najciekawiej jest rozwijać swoją postać, wybierać nowe ścieżki dla swojego bohatera, nowe cele i zadania; cały czas stawiać siebie przed wyzwaniem. Po co grać, skoro od razu jesteś najlepszy? To jak granie w grę komputerową na kodach - może być fajnie, ale góra przez pierwsze 5 minut. To, co zamierzam stworzyć ma z założenia być ciekawe od początku do końca, a nie tylko przez pół godziny spędzone na tworzeniu postaci.

Nikt też nie mówi, że mechanika będzie dotyczyła wszystkiego. Po prostu MG zawsze będzie chociaż odrobinę stronniczy (czy nie przez konflikt z MG upadł poprzedni Edanor?), a jak o czymś zadecyduje mechanika to do nikogo nie będzie można mieć pretensji. Gracze wreszcie przestaną iść jak burza przez wszystkie questy, tylko będą musieli myśleć i planować.

Zachęcam też innych do dawania pomysłów - może nie wszystkie będą wykorzystane, ale na pewno będą stanowiły dobrą inspirację. Na razie można pisać tutaj, niedługo przeniesiemy się w jakieś docelowe miejsce.

I Ty pomóż tworzyć naszą przyszłą Grę! Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Sprawy do redakcji Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy do redakcji   Sprawy do redakcji Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Sprawy do redakcji
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Forum Główne :: Sprawy związane ze stroną-
Skocz do: